بلاگ آموزشی خبری میربرند

MirBrand Weekly Blog

چرا هر برند باید یک سبک و راهنما داشته باشد؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

سبک و راهنمای برند(Brand Style Guide) چیست؟

هر برندی در هنگام طراحی و برای شروع بکار نیاز به یک سبک خاص برای شناخت بهتر و تشخیص متمایز در میان  دیگر برندها دارد. اگر هنوز برند خود را طراحی نکرده اید و یا درحال اجرای برندسازی خود برای طراحی المان های مختلف دچار شک و تردید هستید این مقااله را بخوانید.

شاید راهنمای سبک برند در وهله اول برای کسب و کارهای کوچک امری غیر ضروری تلقی شود اما به این مسئله دقت داشته باشید که تمامی برندها باید برای خود طراحی های خلاقانه و خاص طراحی کنند. گرفتن ایده از یک مدیر مشاور برندسازی و یا استخدام یک گرافیست خلاق شما را در این امر بسیار کمک میکند. در ادامه این مقاله المان های مهم طراحی برند شرح داده میشود.

1- فونت برند

هر برندی برای نمایش و نوشتن محتوا و نام تجاری خود باید مجموعه ای منسجم از فونت طراحی و یا تهیه کند. ضمنا باید توجه شود بغیر از نوع فونت انتخاب شده، اندازه و نوع نوشتار و رنگ آن باید درنظر گرفته شود.

اهمیت فونت در برندسازی یک مجموعه

2- رنگ سازمانی

رنگ درنظر گرفته شده برای برند باید توضیح دهنده نوع تجارت و همخوان با زمینه کسب و کار باشد.شما میتوانید با دریافت مشاوره  تحقیق درباره معانی رنگ های مختلف در هر صنف، برندسازی خود را با رنگ مشخص و معنادار در ذهن مخاطبان ماندگار کنید.

رنگ سازمانی برند اینترنتی

3- طراحی لوگو

در طراحی لوگو پیشنهاد میشود در چندین سایز مختلف و برای کاربری های متفاوت لوگو خود را طراحی کنید. همچنین با توجه به نام تجاری، رنگ و نوع کسب و کار خود لوگوی مناسب و حرفه ای طراحی کنید تا بهتر و بیشتر و در اولین نظر در ذهن مخاطبان خود جایگاه بیابید. زیرا در بسیاری از مواقع لوگو قبل از نام برند و حتی زمینه کاری شما در معرض نمایش مردم قرار می گیرد. پس چه بهتر که بتوامید یک لوگوی قدرتمند طراحی کنید.

طراحی لوگو منحصر بفرد و جذاب در برندسازی

درباره آژانس برندسازی

آژانس برندسازی میرا با همکاری گروهی از متخصصان در زمینه های مختلف تجارت تشکیل شده است و تا کنون مشغول به توسعه بازار هدف و برندینگ بصورت حرفه ای در عرصه های مختلف کسب و کار مانند طلا و جواهرات و سنگهای زینتی، رستوران و کافه تریا، آموزش تیم فروش و بازاریاب، اشتغالزایی و کارآفرینی و امور هنری هستند.

راه ارتباطی جهت مشاوره

از طریق Whatsapp و یا Telegram

تلفن همراه:  0064223192906

amirshahneshin@yahoo.com

مدیر برند: امیر شاه نشین