بلاگ آموزشی خبری میربرند

MirBrand Weekly Blog

فروشنده خوب جواهر برای هر مشتری همچون پزشکی خانوادگی است که به سختی می توان آن را عوض نمود

دکتر فرخ اصفهانی

بازاریابی و برندسازی در حوزه هنر صنعت جواهر و سنگهای قیمتی

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

بازاریابی و فروش در حوزه هنر صنعت جواهر و سنگهای قیمتی

در دنیای امروز یعنی عصر بازاریابی 3.0 و با توجه به رویارویی  فروشنده های حرفه ای در مقابل مشتریان باهوش و با زکاوت و یا جستجوگر و البته ایجاد کننده ی چالشهای تاثیر گزار در فرآیند بازاریابی و یا فروش، چه بهتر که دقیق تر نسبت به هر یک از آیتمهای آمیخته ی بازاریابی ( 4 P's  ) در این صنعت نگاهی جدید داشته تا بتوان با در نظر گرفتن هر کدام منطقی تر فرآیند علمی این صنعت و هنر را تجزیه و تحلیل کرد.

 

در حوزه P اول ( Product) می بایست اولویت را از دید محصولی که افراد یعنی مشتریان یا مصرف کنندگان نهایی زیاد از جنبه ی علمی آن نمی دانند اما به آن بهای زیاد می دهند را صرفاً از دید طبیعی یا مصنوعی در نظر گرفت. اما نمایش حرفه ای و پیاده سازی مدل ) 4 C's  Cut, Color, Clarity and Carat Weight) یعنی در نظر گرفتن آیتمهای تراش، رنگ، شفافیت و وزن برای مشتری از جمله عوامل اصلی و تاثیر گذار و جذب کننده جهت فعالیت و یا صرفاً استفاده در صنعت جواهر و سنگهای قیمتی می باشد. صرفاً در این قسمت می بایست از معادن و یا راف های استخراج شده ی بنام که از دیر باز در ذهن افراد نقش بسته استفاده کرد. نمونه سنگهایی از نام الماس( البته با توجه به تمام دغدغه های تبادلی و فرآیند تولید خصوصاً در ایران)، زمرد و یا یاقوت همیشه از لحاظ اسمی و ارزشی در جایگاه بالایی بوده و البته با در نظر گرفتن همان 4 آیتم اصلی می توان آنها را خوب ارائه و نمایش داد.

هر چند زمانهایی فروشندگان و یا دلالان این حوزه فقط بر یکی از آیتمها تمرکز خاص نموده تا ذهن مخاطب را گمراه کنند ولیکن غافل از آنکه در این قسمت یعنی از نگاه محصولی می بایست تمامی آیتمها را در کنار یکدیگر در نظر گرفت. این همان زمانی است که اغلب شاهد یک سنگ ارزشمند و تقریباً با قیرات بالا هستیم اما قیمت آن را در قسمت قیمت گذاری Pricing)  ) پایین تر از مابقی گوهر سنگها می بینیم. اما تلألوی واقعی همان محصول شاید زمانی است که عامل انسانی در آن دخیل می شود و می تواند یکی از ارزش های واقعی را به محصول اضافه نماید، چگونگی تراش و البته رویت همان سنگهای خام و یا راف بوده که با تلفیق و همراهی علم هندسه تبدیل به اشکال متقارن که هر کدام گویای سخن و حرفی با مصرف کننده هستند می باشد.

صرفاً در زمان بازاریابی و یا فروش محصول نهایی با کنار هم قرار دادن جزء به جزء عوامل اما با ارائه ی یک حس خوب و البته قدرت و اعتماد کامل به محصول، ترجیحاً با همراهی یک شناسنامه معتبر از مرکزی معتبر همان بوده که اعتمادی کامل و همیشگی را برای مصرف کننده ایجاد می کند. این مرحله شاید همانی باشد که مثل ماندگار و حس خوب خرید را برای افراد در میان می گذارد." فروشنده خوب جواهر برای هر مشتری همچون پزشکی خانوادگی است که به سختی می توان آن را عوض نمود"

درباره آژانس برندسازی

آژانس برندسازی میرا با همکاری گروهی از متخصصان در زمینه های مختلف تجارت تشکیل شده است و تا کنون مشغول به توسعه بازار هدف و برندینگ بصورت حرفه ای در عرصه های مختلف کسب و کار مانند طلا و جواهرات و سنگهای زینتی، رستوران و کافه تریا، آموزش تیم فروش و بازاریاب، اشتغالزایی و کارآفرینی و امور هنری هستند.

راه ارتباطی جهت مشاوره

از طریق Whatsapp و یا Telegram

تلفن همراه:  0064223192906

amirshahneshin@yahoo.com

مدیر برند: امیر شاه نشین