بلاگ آموزشی خبری میربرند

MirBrand Weekly Blog

عوامل تاثیر گذار در وفاداری مشتریان به یک برند

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

عوامل تاثیر گذار در وفاداری مشتریان:

مسئولیت پذیری سازمانی:

درحال حاضر مصرف کنندگان بسیار باهوش تر از قبل شده اند و این از نظر مسئولیت پذیی دقت بیشتری از سمت شرکت ها می طلبد. در اینجا به غیر از مسایل مادی باید به دیگر عوامل سازمانی رسیدگی کنند تا پشتیبانی مشتریان خود را بدست آورند. مثلا مسئله تجزیه ناپذیر بود پلاستیک های کوکاکولا مسبب کمتر شدن مشتریان آن شده است.

شبکه های اجتماعی:

حضور سازمان ها در شبکه های اجتماعی برای خدمت گذاری به مشتریان بسیار حیاتی است.تعامل برند ها با مخاطبان در شبکه های اجتماعی آن کسب و کار را به مردم نزدیک میکند و در واقع محفلی برای دسترسی راحت تر به برند می شود.

قدمت:

در هرحال اینکه شما بتوانید با سابقه خود برای مشتریان ایجاد نوستالژی کنید در ذهن مخاطبان بیشتری حک می شوید. مثلا بستنی های توپی که همه ما در قدیم آنرا خوردیم یا برند نوشیدنی کانادا درای!

اعتماد:

اخیرا تحقیقات نشان داده مردم ما خیلی کم تر ریسک خرید خدمات و یا محصول از برند های جدید و امتحان نشده میپذیرند، البته که اعتماد قبلی، مصرف کنندگان را همیشه به سمت برند قبلی میبرد و اینجا میفهمیم مهم است که بتوانیم واقعی اعتماد دل مشتریان را بدست آوریم؛ آنها ما را بیشتر از دیگر راه های تبلیغاتی تبلیغ میکنند.

شرایط خرید ویژه و یا تخفیفات:

مشتریان همیشه به خاطر میسپارند که فلان زمان فصل حراجی بهمان برند است. همچنین در مواقع خاص اگر بتوانید شرایط ویژه برای گروه خاصی در نظر بگیرید حتما مشتریان بیشتر سمت شما می آید و این یعنی بازارسازی کردید. مثلا کافه رستوران فلورنس در روز مرد برای آقایون به مدت یک هفته 20% تخفیف درنظر گرفت. در برندسازی این مسله اهمیت دارد زیرا مردم متوجه میشوند ما به فکر و همراه با آنها هستید. البته که باید از رسانه های که در اختیار دارید اطلاع رسانی مناسبی انجام دهید.

خدمات مشتریان:

این یک مسئله مهم است. زیرا مشتریان بعد از خرید بیشتر به شما فکر میکنند تا قبل از خرید. خدمات خود را به مشتریان کامل درنظر بگیرید تا هیچ شبهه ای در متری نداری سازمان تان بوجود نیاید و عموما بدانید حق با مشتری است مگر در 99.99% مواقع که در آن لحظه هم باید هوای مشتری را داشت.

برندسازی کنید!

درباره آژانس برندسازی

آژانس برندسازی میرا با همکاری گروهی از متخصصان در زمینه های مختلف تجارت تشکیل شده است و تا کنون مشغول به توسعه بازار هدف و برندینگ بصورت حرفه ای در عرصه های مختلف کسب و کار مانند طلا و جواهرات و سنگهای زینتی، رستوران و کافه تریا، آموزش تیم فروش و بازاریاب، اشتغالزایی و کارآفرینی و امور هنری هستند.

راه ارتباطی جهت مشاوره

از طریق Whatsapp و یا Telegram

تلفن همراه:  0064223192906

amirshahneshin@yahoo.com

مدیر برند: امیر شاه نشین